„Годишњи концерт ‘Поклон Републици’ је мега манифестација, коју заслужују наши студенти, Бања Лука и Република Српска“, поручио је предсједник Владе Републике Српске Саво Минић.
Премијер Минић је присуствовао концерту, на којем су наступали здружени Симфонијски оркестар Академије умјетности Универзитета у Бањој Луци и Симфонијски оркестар Народног позоришта Републике Српске.

„Многи градови у окружењу немају ни близу овакав концерт, који се одржава у кампусу, који се сваким даном све више гради. Имамо два симфонијска оркестра и много виртуоза на инструментима, тако да можемо уживати у музици“, рекао је премијер Минић у обраћању окупљенима на платоу Филозофског факултета у Бањој Луци.
извор и фото: Влада РС