У знак сјећања на дванаестогодишњег Горана Бозала, који је 20. јуна 1995. године страдао од гранате испаљене из дијела Сарајева под муслиманском контролом, синоћ је у насељу Прљево брдо у Источном Новом Сарајеву откривена спомен-биста.
Више о овом догађају сазнајте из видео прилога РТВИС