Љето на Врбасу почиње 01. јула
Манифестација „Љето на Врбасу“, један од најдуговјечнијих и најпрепознатљивијих симбола љета у Бањалуци.
Овогодишње издање доноси нови концепт и проширени програм који ће трајати током цијелог мјесеца јула. Бројне локације уз Врбас и широм града биће домаћини спортских, културних, забавних и рекреативних садржаја намијењених свим генерацијама.
Манифестација ће званично бити отворена 1. јула, када ће за посјетиоце своја врата отворити и потпуно обновљена Кула 1 на Тврђави Кастел.
Током мјесеца грађане и посјетиоце очекују концерти, филмске пројекције, активности на води, радионице, спортска такмичења, садржаји за дјецу и бројни други програми који ће обиљежити овогодишње „Љето на Врбасу“.
Бањалука ће и овог љета живјети уз своју ријеку, настављајући традицију дугу више од седам деценија.
извор: ТО БЛ