ЈавностМЕДИЈИ/ КУЛТУРА/ КЊИЖЕВНОСТ/ ДРУШТВО/ ЕКОНОМИЈА/ ТУРИЗАМ
25/06/2026
Филм

Почео Јапански филмски фестивал у Бањалуци

  • фебруар 4, 2026
  • 1 мин читања
Почео Јапански филмски фестивал у Бањалуци

Јапански филмски фестивал, који се од 4. до 6. фебруара одржава у СKЦ УНИБЛ, званично је почео, а свечаном отварању присуствовао је и амбасадор Јапана у БиХ Аики Тошихиро.

Овај фестивал уједно је и завршна станица Јапанског филмског фестивала 2025–2026. у Босни и Херцеговини, који се од новембра 2025. до фебруара 2026. године одржава у пет градова.

Током три дана бањалучка публика има прилику да погледа три јапанска филма која осликавају савремено јапанско друштво и нуде јединствен увид у Јапан из различитих перспектива.

извор и фото: СКЦ БЛ