Почео Јапански филмски фестивал у Бањалуци
Јапански филмски фестивал, који се од 4. до 6. фебруара одржава у СKЦ УНИБЛ, званично је почео, а свечаном отварању присуствовао је и амбасадор Јапана у БиХ Аики Тошихиро.
Овај фестивал уједно је и завршна станица Јапанског филмског фестивала 2025–2026. у Босни и Херцеговини, који се од новембра 2025. до фебруара 2026. године одржава у пет градова.
Током три дана бањалучка публика има прилику да погледа три јапанска филма која осликавају савремено јапанско друштво и нуде јединствен увид у Јапан из различитих перспектива.

извор и фото: СКЦ БЛ