Јапански филмски фестивал у Бања Луци од 4. до 6. фебруара
Јапански филмски фестивал биће одржан у Бања Луци од 4. до 6. фебруара, у сарадњи са Јапанском Фондацијом и Студентским културним центром Бања Лука.
Пројекције ће се одржавати у Студентском културном центру Бања Лука.
Јапански филмски фестивал 2025–2026 у Босни и Херцеговини се одржава у пет градова широм Босне и Херцеговине у периоду од новембра 2025. до фебруара 2026. године, а Бања Лука ће бити завршна станица фестивала.
„Посебно нам је задовољство што фестивал и ове године враћамо у Бањалуку, настављајући традицију представљања богатства и разноликости јапанске кинематографије домаћој публици“, саопћено је из Амбасаде Јапана у БиХ.
„Надамо се да ће овај филмски фестивал послужити као мост пријатељства и међусобног разумијевања између наше двије земље“, наводи се у саопћењу.
Три филма представљена на овогодишњем фестивалу одражавају јапанско друштво и нуде јединствену прилику публици да стекне дубљи увид у земљу из различитих перспектива. Такођер ове године се обиљежава посебан јубилеј 30. годишњица успостављања дипломатских односа између Јапана и Босне и Херцеговине.
извор и фото: БХРТ