Привредници из Српске на 92. Међународном сајму пољопривреде у Новом Саду
Привредна комора Републике Српске, у сарадњи са Спољнотрговинском комором БиХ, организује још једном заједнички наступ домаћих привредника на 92. Међународном сајму пољопривреде у Новом Саду, а уз подршку Министарства спољне трговине и економских односа БиХ и Министарства пољопривреде, шумарства и водопривреде Републике Српске.
Сајам је отворио министар пољопривреде, шумарства и водопривреде у Влади Србије Драган Гламочић.
Међународни пољопривредни сајам је највећа и најзначајнија смотра аграра у централној и југоисточној Европи. Модерним концептом подстиче међудржавну и привредну сарадњу, интегрише унапређење знања и производње, те развој науке. Уз то промовише значај иновација и представља синтезу искуства и достигнућа у српској пољопривреди, снажна је подршка привреди Србије.
Новосадски сајам у мају окуплја све значајне актере агробизниса у овом дијелу Европе, али и представнике привредних грана које се наслањају на пољопривреду. На Пољопривредном сајму су истовремено презентована најновија технолошка достигнућа у аграру и примјена науке у полјопривреди, изложба органске хране, комбајни који коштају више од 700.000 евра, трактори од пола милиона евра, понуда производа и услуга из најудалјенијих крајева свијета.

Изузетно значајан сегмент су и пословна и струковна окуплјања, на којима се обрађују најактуелније теме, уз незаобилазан трансфер знања и искустава. Директни састанци привредника из цијелог света на Међународним пословним сусретима АгроБ2Б из године у годину билјеже све више учесника.
Више од 1.000 излагача из 40 земаља представило се на овогодишњем Сајму пољопривреде у Новом Саду, а земља партнер је Република Италија.
извор и фото: ПК РС