Olimpijski centar “Jahorina” ponosan je što je uspio da reintegriše kompanijske igre na ovoj planini, budući da su posljednjih dana bili domaćini Evropskoj federaciji za kompanijski sport /EFCS/, čija dugogodišnja predanost čini Jahorinu omiljenim izborom za zimske sportske događaje, saopšteno je iz ovog centra.
U saopštenju je navedeno da je u prisustvu značajnih gostiju proteklih dana, kao što su pomoćnik ministra sporta Republike Srpske Mario Đuran, predsjednik EFCS-a Didijer Beser i sekretar EFCS-a Musa Lami, izražena je radost zbog izuzetnih usluga koje Jahorina pruža svojim posjetiocima.
Iz Olimpijskog centra su naveli da su gosti najavili i da će rado ponovo posjetiti skijalište, uključujući i ljetni period, kako bi uživali u kompanijskim igrama pod vedrim nebom.
Direktor Olimpijskog centra “Jahorina” Dejan Ljevnaić istakao je da su ponosni što su uspjeli da vrate kompanijske igre na Jahorinu i nakon 40 godina, te što su postali domaćini ovakvom prestižnom događaju.
“Radujemo se nastavku saradnje sa EFCS-om i vjerujemo da će Jahorina i dalje biti vrhunska destinacija za sportska dešavanja i opuštajući odmor”, rekao je Ljevnaić.
Ljevnaić je istakao da Jahorina danas obilježava 105. dan sezone u kontinuitetu, a ovakvi događaji doprinose, kako razvoju i podizanju svijesti o sportu, tako i promociji turističkih ljepota ove regije.
On je izrazio očekivanje za daljom uspješnom saradnjom sa Evropskom federacijom za kompanijski sport.