Три мјесеца од пада надстрешнице – студенти београдских факултета у Новом Саду, цвеће и пошта за 15 жртава
Студенти београдских факултета, после дводневног пешачења, синоћ су стигли у Нови Сад како би се придружили новосадским колегама у обележавању три месеца од страдања 15 људи у паду надстрешнице на Железничкој станици. Положили су цвеће и одали пошту испред Железничке станице. За данас најављена блокада сва три моста у граду -извјештава РТС.
Поводом три месеца од пада надстрешнице на Железничкој станици у Новом Саду, новосадски студенти организују блокаду Варадинског, Жежељевог и Моста слободе. У њиховом граду придружили су им се и колеге из Београда.
После једнодневне блокаде београдске Аутокоманде, која је трајала од 10 сати у понедељак 27. јануара до 10 сати у уторак 28. јануара, студенти широм градова Србије настављају са протестима и блокадама зграда факултета и ректората поводом трагедије на Главној железничкој станици у Новом Саду, у којој је због пада бетонске надстрешнице погинуло 15 људи.
извор и фото: РТС